Poradna

Já, Závod na 20 Km, Krušné hory

      Na Vámi položené dotazy odpovídá Jana Škramlíková, DiS.

      Výživový poradce a sportovní dietolog
      Kondiční trenérka a instruktorka fitness

      Aktivní sportovkyně

    

      Zajímavé články a rady ohledně výživy a sportu naleznete ZDE.
(povinný údaj - nebude zobrazen)

« 1 2 3 »
22.04.2012 Dobrý den,chtěla bych se zeptat koik kalorií bych měla přibližně přijmout za den. Je mi 20 let, měřím 161 centimetru a vážím 55 kilogramu. Také miluji cappuccino z pressa a vyšlehaného mléka, myslíte si. že je to problém. Dopřávám si ho tak 2x-3x denně. Děkuji s pozdravem Bakalářová Kateřina
Dobrý den, ideální příjem ve Vašem případě činí přibližně 2000 Kcal. A capucino není problém, pokud ho nepijete 3x denně. Hezký den
06.12.2011 Dobrý den,
zřejmě mám nezvyklý dotaz. Od malička mám problémy s podváhou. Měřím 179 cm a vážím pouze 53 kg. Jídlu se rozhodně nevyhýbám, přesto se mi nedaří přibrat.
Děkuji za odpověď. Katka
Dobrý den, nejste sama, kdo by rád přibral nějaké to kilo. V první řadě bych řekla, že určitý podíl na Vaší váze bude mít genetika, máte rychlý metabolismus a s tím člověk nic neudělá. Můžete ale zapracovat na své stravě. V každém jídelníčku se dá najít stravovací chyba, jelikož ale nevím, jak ten Váš vypadá, nemůžu říct, jaká je potencionální chyba v tom Vašem. Ale i pro člověka, který chce přibrat, platí zásady zdravé výživy, není nutné se cpát zbytečně nekvalitními a vysoce kalorickými pokrmy. Ve vaší stravě by měly být zastoupeny sacharidy alespoň ze 60%, zbytek tuk a bílkoviny. Zkuste zařadit druhé večeře ve formě lehce stravitelných a přitom energeticky bohatých obilných kaší. Také si dejte teď v zimě pozor na sezónní zeleninu. Zařazujte spíše tu kořenovou ve formě hustých polévek, pyré, placiček atd. Jako výborný zdroj tuku konzumujte ořechy(nesolené, nepražené, neslazené).
A co se týče pohybu, neořehánějte to s kardioaktivitami (běh, kolo...) a věnujte se spíše posilovacímu tréninku.
V neposlední řadě bych Vám určitě doporučila alespoň jednu konzultaci ve výživové poradně, kde už by se nejdnalo o obecné rady, ale dal by se řešit přímo Vás individuální stav.
S pozdravem Jana Škramlíková
11.08.2011 Dobrý den, zajímalo by mne, od kdy začnou lekce kruhového tréninku v Teplicích, kolik je maximálně přítomno žen a kolik potom stojí. Zda je cena závislá na počtu účastníků apod.
Děkuji za odpověď. Iva
Dobrý den, skupinové lekce kruhového tréninku nejsou v dohledné době v plánu. Jelikož se na trénink uzavíral fitness, bylo nutné naplnit lekci alespoň 5 ženami, čehož se nedosahovalo, proto byl kruhový trénink dočasně zrušen. Cena byla jednotná 150,- Kč.
Momentálně fungují pouze soukromé lekce kruhového tréninku.
Hezké odpoledne, Jana
07.08.2011 Dobrý večer, zajímalo by mne, kolik stojí kruhový trénink.
Děkuji, Martina
Dobrý den, skupinový kruhový trénink v této době není. Můžete se ale objednat na soukromou lekci kruhového tréninku, která stojí 320,- Kč. Cena zahrnuje 250,- za trenéra + 70,- Kč vstup do fitnessu.
Příjemný den, Škramlíková Jana
18.03.2011 Dobrý den, je mi 48 let a celý život bojuji s nadváhou, ale nejvíc jsem přibrala ( mám 162 cm - 95 kg), když jsem se začala před 9 lety léčit s revmatismem a musím brát denně Prednison. V poslední době se moje zdravotní problémy zvětšují. V říijnu 2O1O jsem musela na operaci a odebrali mi dělohu i s vaječníky, od té doby beru náplasti s hormony - Estrapatch. Následně se mi na bederní páteři udělala synoviální cysta a musela jsem jít v únoru 2O11 na operaci. Lékaři mi razantně doporučili abych zhubla nebo se moje zdravotní problémy s páteří a klouby budou zhoršovat. (Mám operovanou i krční páteř před 4. lety) Od 25. února, kdy jsem přišla z nemocnice jsem razantně změnila jídelníček - nejím pečivo, sladké, jím většinou zeleninu, ovoce, k obědu převážně kuřecí se zeleninou, ryby, jogurty s mysli, zeleninové saláty. 3x denně se snažím 15 min. cvičit předepsané cviky z rehabilitace na posílení zad a břicha. A stejně jsem za těch 14 dnů doma místo hubnutí 2 kg přibrala. Prosím o radu jestli existuje šance něco vůbec shodit . Děkuji za odpověď . Lenka
Dotaz paní Lenky byl zodpovězen soukromě.
« 1 2 3 »